Portal@Lubelski.info


Za niespełna dwa miesiące w Świebodzinie odbędzie się VI Seminarium Sztuk i Sportów Walki.

Koordynatorami wydarzenia są niezmiennie - sensei Piotr Cal, pierwszy dan Karate Shotokan oraz hanshi Mirosław Wiśniewski, ósmy dan - członek Polskiej Akademii Ju-Jitsu.

Pomimo lokalnej działalności klubów sportowych uczestniczących w Seminarium organizowanym w Świebodzinie, impreza ma charakter regionalny, a nawet międzynarodowy. W ćwiczeniach i pokazach uczestniczą zawodnicy m.in. z woj. lubuskiego, zachodnio-pomorskiego, Wielkopolski, Dolnego Śląska oraz zagraniczni goście.

W tym roku prezentować się będą kluby Aikido, Brasilian Jiu-Jitsu (BJJ), Boks, Capoiera, Combat Arnis, Full Contact Fighting, Judo, Ju-Jitsu, Karate, Kickboxing, Krav Maga, Muay Thai, Mixed Martial Arts (MMA), Nin-Jutsu, Taekwondo, Tai-Jutsu oraz Tanbo-Jutsu.

Seminarium odbędzie się 18 marca br. w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie przy ul. Gen. Świerczewskiego 74b. Początek godz. 9.00. Pokazy dla plubliczności rozpoczną się o godz. 15.00.

Więcej informacji - VI Seminarium Świebodzińskich Sztuk i Sportów Walki w serwisie społecznościowym Facebook.

Wpadka lubelskiego IPN - Szef UB na wystawie w gronie żołnierzy wyklętych

Na organizowanej przez lubelski IPN wystawie przez przeoczenie historyków instytutu znalazł się portret Czesława Boreckiego - wysokiego funkcjonariusza UB w Łodzi i Zielonej Górze.

SMS wysłany do przypadkowej osoby przyczynił się do ocalenia życia młodego mężczyzny

Właściwa reakcja mieszkańca Lublina oraz sprawne działanie lubelskich, lubuskich i wielkopolskich policjantów uchroniło młodego mężczyznę od targnięcia się na własne życie.

Do pierwszego lutego włącznie należy zarejestrować swoje karty sim prepaid. Niedopełnienie tej powinności spowoduje wyłączenie usługi przez operatora

Po tym terminie przestaną działać nie tylko telefony. Z usług telekomunikacyjnych prepaid korzysta wiele urządzeń, m.in. kotły grzewcze w firmach i gospodarstwach domowych, urządzenia w sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, systemy alarmowe i monitoringu, bramy do prywatnych posesji, windy oraz inne...

Powiadom nas o ważnym wydarzeniu w Twojej okolicy, o problemach, które pojawiły się w Twoim środowisku. Przekaż nam swoje uwagi lub napisz artykuł dla Portalu Lubelskiego, prześlij nam ciekawe zdjęcia, podziel się swoimi zainteresowaniami. Czekamy na Ciebie!

Aktualności z regionu

W Lublinie powstaje mural przypominający dawną dzielnicę żydowską

Mural ma upamiętnić przedwojennych mieszkańców miasta reprezentujących gminę żydowską. Powstaje przy al. Unii Lubelskiej, na ścianie umacniającej brzeg rzeki Czechówki.

Czytaj więcej

 Z kraju i ze świata

120 tys. zł w 30 dni, by uratować życie Marka

Każdy kolejny dzień działa na jego niekorzyść. W Polsce nikt nie chciał podjąć się złożonej operacji. Zgodzili się niemieccy lekarze. W niecały miesiąc musimy zebrać...

Prawo co dnia

Waloryzacja rent i emerytur

Od 1 marca wzrosły emerytury i renty wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a osoby do tej pory otrzymujące minimalne świadczenia mogą liczyć na ich największy...

Kronika wypadków

W Rogoźnicy-Kolonii doszło do tragicznego wypadku drogowego. Dwie osoby zginęły na miejscu

We wtorek, 15 listopada na drodze krajowej nr 2 między Międzyrzecem, a Białą Podlaską doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego zginęły dwie osoby, a...